logo Leiste1logo aa2aapl logo
Do meetingu AA online Powitanie Jak pomaga AA? Temat tygodnia
Trzeźwość przez internet? Historia AA Forum Księga gości
Co to jest - alkoholizm? Informacje i nowości Linki, kontakty Impressum
1. Krok Anonimowych Alkoholików: Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, że przestaliśmy kierować własnym życiem.

Historia AA

Akron, Ohio, USA, w roku 1935. Spotkało się tam dwóch mężczyzn, w zaawansowanym stadium choroby. Jeden to biusinessmen, drugi to znany chirurg. Obaj zdążyli już się zapić prawie na smierć. Kiedy spotkali się przypadkiem, stwierdzili zadziwiący fakt: gdy jeden stara się pomagać drugiemu w chorobie efektem tego jest trzeźwość.

Więc dalej się spotkali, pomagająć innym. W roku 1937 już teraz  nieznana z nazwisk garstka niepijących alkoholików ustalili, że powinni spisać swoje doświedczenia i zostały one zawarte w książce "Anonimowi Alkoholicy". Tak powstała wspólnota AA.

W 1950 roku, na pierwszej Międzynarodowej Konwencji AA w Cleveland, AAowcy zatwierdzili Dwanaście Tradycji AA. Wspólnota rozrosła się i dotarła do całego świata. W Polsce powstała pierwsza grupa AA w 1974 roku w Poznaniu. 1980 powstała potem Tymczasowa Służba AA, a następnie Biuro Usług Ogólnych w Poznaniu, przeniosione do Konina w 1993. W końcu w 1995 roku połowany w Warszawie fundacjce pod nazwą Biuro Służby Krajowej, na wzór GSO.

logo
 ©aa2aaPL 2009