logo Leiste1logo aa2aapl logo
Do meetingu AA online Powitanie Jak pomaga AA? Temat tygodnia
Trzeźwość przez internet? Historia AA Forum Księga gości
Co to jest - alkoholizm? Informacje i nowości Linki, kontakty Impressum
1. Krok Anonimowych Alkoholików: Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, że przestaliśmy kierować własnym życiem.

Trzeźwość przez internet?

logo"Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczenia, siły i nadziei jest możliwa przez internet. Jednak proponujemy jak najbardzej odwiedzanie meetingów na żywo."
Zamiast pisać elaborat na temat trzeźwości przez internet przedstawimy kilka wypowiedzi naszych przyjaciół (wszystkie przytoczone lub przetłumaczone tutaj wypowiedzi są za zgodą ich autorów)


Gabi, alkoholiczka z Ameryki:
"Ponieważ mieszkam w Kaliforni i nie ma tam niemieckojęzycznych meetingów AA, mogę tutaj w online meeting dzielić się w moim języku ojczystym. Na pewno wielu Polaków mieszkających za granicą mogą dzielić się doświadczeniem, siłą i nadzieją na meetingach online w swoim języku.
Napewno też istnieje "Wielka Księga"  po polsku. Została ona
również przytłumaczona przez tutejszego przyjaciela na język rosyjski. On często też wyjeżdżał do Rosji.
Na życzenie kilku lekarzy wprowadziliśmy w 2000 roku AA do Chin -
Beijing i Tsingtau. Niestety byłam zbyt chora  ( biodra) aby również tam podróżować. Chińczycy brali też potem udział w międzynarodowej konferencji w Minneapolis w Minnesocie!!!!"

Heinz, alkoholik z Niemiec:

"Znaczną częścią mojego trzeźwego życia jest struktura dnia i rytułały...
Jednym z moich ulubionych rytułałów po porannym Powerwalking jest czytanie i dzielenie sie w moim online meetingu...
Czy są to codzienne refleksje lub doświadczenie, siła i nadzieja od licznych przyjaciółek i przyjaciół na całym świecie...mam przez 24 godziny kontakt z moją wspólnotą...to mnie trzyma, daje mi pogodę ducha i odczuję w głębi serca wdzięczność..."

Piotr, alkoholik z Polski
"Meetingi online już kilkakrotnie ratowały mi dupę...przez to , że są w grupach online przyjaciele z calego świata i są z różnych stref czasowych, zawsze otrzymałem szybko odpowiedź i pomoc, niezależnie od pory dnia.
Wiele przykrych doświadczeń z mojego pijanego życia znają tylko przyjaciele z online meetingów, ponieważ łatwiej mi było otworzyć się tutaj ..."

California 11liepiec
California 11. lipiec 2009

 ©aa2aaPL 2009